Program 2016

knapp-program

13:00 Festivalen öppnar

13.10 Filmpass 1 (ca 80 min)
– Emil Bro, Den Odödlige Mannen (10,17 – TV)
– Christoffer Frank, Pöbelns vrede (0,56 – TV)
– August Tinacci Halling, Den unkna trollbrygden (2,46 – MV)
– Hanna Wanke,Fikastund (2,4 – MV)
– Rebecca Lindberg, Collision (1,33 – TV)
– Viktor Ivarsson, Under kudden (4,41 – MV)
– Leo Jilka, Raketleverans (9,35 – MV)
– Emil Holmgren, Bilmekanikerns Lön – Det är också ett jobb (3,16 – ÖK)
– Ida Margareta Wallin, Västerberg (12,08 – TV)
– Viktor Ivarsson, UNKNOWN (5,39 – MV)
– Jacob Kastberg, Huset på klippan (5,4 – MV)
– Mika Wiborgh, Frätande illavarsel (9,22 – ÖK)
– Viktor Ivarsson, Fångad (1,28 – MV)
– Moa Hjelm, Dagen efter (3,2 – Utom tävlan)
– Viktor Ivarsson, Mackan (3,58 – MV)

14. 30 Kortare bensträckare

14.45 Filmpass 2 (ca 75 min)
– Henrik Holmberg, Fokus David Lehnberg (11,27 – TV)
– Viktor Ivarsson Don’t turn your back (3,28 – MV)
– Melker Lundén, Katt (0,24 – MV)
– Daniel Niklasson, Springpojkarna (12,45 – TV)
– Christoffer Frank, Livet på folkhögskola (2,22 – TV)
– Jacob Winges, BURNING HOUSE (2,51 – MV)
– Oliver Stenman, Lunchen (1,26 – MV)
– Mark Ibo Oleinik, Förlåtelse (14,22 – TV)
– Linus Svensson, Thailandresan (3,34 – Utom tävlan)
– Fredrik Larsson, När en stjärna faller (14,38 – TV)
– Rickard Askeroth, Myggjaveln (11,08 – MV)
– Benjamin Boswell & Linnea Borg, Frukosten (1,38 – MV)

16.00 Paus för middag

17.00 Filmpass 3 (ca 25 min)
– Michael Larsson, Lehnberg – J (5,08 – ÖK)
– Oliver Stenman, Oh no! (1,45 – MV)
– Michael Larsson, AKB – Hervor (3,59 – ÖK)
– Michael Larsson, Dagslåneräntan – Motormännen (6,15 – ÖK)
– David Lehnberg , Mal K Mini (4,31 – ÖK)
– Michael Larsson, Mannen pa taket – Ida Long (4,01 – ÖK)

17.30 Noomaraton (ca 20 min)
– Abnorm, Fast (4,57)
– Glassig Film, Nu eller aldrig (4,16)
– Max, Klister (2,36)
– Två Kreativa Bondlurkar, En gång till (4,48)
– YE MAN, Man lever bara en gång (4,30)

18.00 Stillbildstävling

18.15 Prisutdelning

Comments are closed.